فهرست شیندلر
فهرست شیندلر

فهرست شیندلر

نشر جمهوری
قیمت: ۷۵۰,۰۰۰ ریال

رمان فهرست شیندلر روایتی واقعی است در موردی فردی به نام اسکار هر شیندلر، کارخانه دار و سرمایه دار آلمانی که در زمان جنگ جهانی دوم جزو ارتش نازی آلمان بود. این رمان بخشی از زندگی شیندلر از سال های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ ، که درست در میانه ی جنگ جهانی دوم است را روایت می کند. رمان از فهرستی نام می برد که توسط شیندلر تهیه شده و نام هر فردی که در این فهرست نوشته می شود از مرگ نجات پیدا می کند. این فهرست در اصل نام افرادی است که به عنوان نیروی متخصص در کارخانه های شیندلر به کار گماشته می شدند. او با این کار نزدیک به ۱۲۰۰ نفر را نجات داد.
اثری که در سال ۱۹۸۲ برنده‌ جایزه‌ ادبی من بوکر شد. از این کتاب فیلمی سینمایی به همین نام نیز اقتباس شده است که علاقه‌مندان سینما به خوبی با آن آشنایی دارند. فیلمی آمریکایی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ که محصول سال ۱۹۹۳ است.این فیلم تا مدت‌ها در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر سایت بانک اینترنتی اطلاعات فیلم‌ها رتبه ۵ را داشت. این فیلم توانست جوایز بسیاری از جمله جایزه اسکار بهترین فیلم و جایزه اسکار بهترین کارگردانی را بدست بیاورد.
کتاب فهرست شیندلر در ۱۰۰۰ نسخه چاپ شده است. این کتاب ۴۹۶ صفحه است.
بخشی از کتاب را با هم میخوانیم:
کشتار شب چهارم دسامبر، اشترن را متقاعد کرد که اسکار شیندلر می تواند نجات بخش یهود شود. بنابر افسانه ی تلمود، عدالت در ملت ها وجود دارد. در هر نقطه ای از تاریخ جهان، مدت فرمانروایی عدالت، سی و شش سال است. اشترن به معنای واقعی کلمه به این ارقام عرفانی اعتقادی نداشت، اما افسانه به لحاظ روانشناختی برای او درست از آب درآمده است؛ گویی همه چیز برای ساختن بهشت شیندلر آماده بود، یک پناهگاه مقدس برای هم کیشان او.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین