نگاهی به اسرار عمارت تابان
نگاهی به اسرار عمارت تابان
منتشر شده در ۱۳۹۹/۸/۱۰

«اسرار عمارت تابان» اثری منحصربه‌فرد و بسیار زیبا از نویسنده و مترجم بنام ایرانی «شیوا مقانلو» است.  
«جذابیت پنهان بونوئل»، «زندگی شهری»، «میگل سروانتس» و... از ترجمه‌های او و همچنین «آدم‌های اشتباهی» و «اسرار عمارت تابان» از جمله آثار تالیفی او هستند.  
«اسرار عمارت تابان» آخرین اثر این نویسنده است که به تازگی توسط نشر نیماژ به چاپ رسیده است. این کتاب داستانی معمایی و رازآلود دارد که بدون شک لحظاتی نفس‌گیر و تجربه ای خاص را برای مخاطب رقم خواهد زد. 
داستان روایت‌گر ماجرای یک باستان‌شناس به نام «تابان رودکی» است که برای انجام یک پروژه‌ی کاوش‌گری و باستان‌شناسی به همراه دکتر نادران و یک جوان به نام آیدین، به یک قلعه قدیمی در خراسان عازم می‌شوند. این پروژه که یک اقدام محرمانه و سری است، چالش‌ها و ماجراهایی را برای این گروه رقم می‌زند که پلیس و قاچاقچیانی را نیز وارد این ماجرا می‌کند. 
خانم تابان رودکی پس از تجربه‌های عجیب و غریب و دوراز ذهن، ناگهان خود را در میان 
اتفاقاتی می‌بیند که بخشی از آنها او را به زمان حمله مغول به آن قلعه، و بخشی دیگر او را به یک اتفاق قومی و رعیتی در نیم قرن پیش گره می‌زند... 
اتفاقاتی که در نهایت همه‌ی آنها، پایانی غیرقابل تصور را به همراه دارد. 
تجربه‌ی این داستان بسیار زیبا را به دوستداران ماجراهای معمایی پیشنهاد می‌کنیم. شیوا مقانلو به‌واسطه خلق این اثر، تجربه ای متفاوت را در میان سایر نویسندگان ایرانی رقم زده است. 
برای تهیه این اثر و همچنین سایر آثار و ترجمه های این نویسنده می‌توانید به ویترین آنلاین نبض هنر مراجعه نمایید. 

با هم بریده‌ای از این داستان را می‌خوانیم: 
وقتی چیزی رو که نداری با تمام وجود می‌خوای، ساعت‌ها و روزها نقشه‌ی به‌دست آوردنش رو می‌کشی؛ و به ده‌ها راه مختلف و گاهی متضاد فکر می‌کنی که چطوری بهش برسی. 
بعد، اون لحظه که به‌دستش می‌آری و به خودت می‌گی «بالاخره شد!»، اون لحظه یکهو تمام گذشته صفر می‌شه: هم ناراحتی‌ها و سختی‌ها، هم اشتیاق‌ها و نقشه‌ها. حتی یک جورهایی می‌ترسی، چون تازه آتیشت فروکش می‌کنه و یادت می‌آد واسه رسیدن به این نقطه چه کارهایی که نکردی… شاید واسه همینه که آدم‌های عادی و بدون رؤیا فکر می‌کنن ما غیرمعمولی‌ها که رؤیاهای بزرگ داریم، آدم‌های سنگدلی هم هستیم. ولی نمی‌دونن سنگدلی و بی‌رحمی ما به‌خاطر اینه که قبل‌ترش آدم‌های جاه‌طلب دیگه‌ای بودن که پا روی ما گذاشتن و به‌خاطر زنده‌کردن رؤیاهای خودشون به ما ظلم کردن. 
 

لینک خرید کتاب: اسرار عمارت تابان
 

  • به انتخاب پرستو جعفری - خبرنگار نبض هنر
مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین