رونمایی از ترجمه بوسنیایی کتاب «استخوان خوک و دست‌های جذامی» نوشته «مصطفی مستور»
رونمایی از ترجمه بوسنیایی کتاب «استخوان خوک و دست‌های جذامی» نوشته «مصطفی مستور»
منتشر شده در ۱۳۹۷/۴/۱۳

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، سومین دوره همایش «بوکستان، بدون شرق بدون غرب» به همت فستیوال ادبی ملی سارایوو و انتشارات بای بوک از چهارم تا هفتم جولای در سارایوو با محوریت گفت‌وگو در خصوص افرادی که در سیاست های شرق و غرب گرفتار شده‌اند، برگزار خواهد شد. همایش امسال به مناسبت سالگرد پایان جنگ جهانی اول و اتمام یک قرن جنگ و خونریزی در اروپا و بوسنی و هرزگوین برگزار می شود.

در دو دوره پیشین این همایش، بیش از 100 نویسنده داخلی و خارجی همچون ربع الامدین، راوی هیج، کامیلا شمسی، مونا التاهاوی، جان فریمن، امیلا بوتوروویچ، اجه تملکورن، بکیم سجرانوویچ، ایلیا تروجانوف، حنیف قریشی، فاروق شهیچ، خیالو گو، ولادیمیر پیستالو، دمیر کاراکاش، نلیا ورمج شرکت داشتند.

انتشارات بای بوک امسال علاوه بر برگزاری این همایش، نشستی را تحت عنوان پل ادبی ایران و بوسنی و هرزگوین با محوریت بررسی روابط و همکاری‌های فرهنگی و ادبی میان دو کشور در نظر گرفته است. علاوه بر آن مراسم رونمایی از کتاب استخوان خوک و دست‌های جذامی با ترجمه معمر کودریچ، مترجم زبان فارسی در سارایوو نیز برگزار خواهد شد به همین منظور مصطفی مستور داستان‌نویس، پژوهشگر و مترجم ایرانی و علی‌اصغر محمدخانی معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب به عنوان میهمان ویژه در بوکستان 2018 بدون شرق بدون غرب برای شرکت در این همایش و نشست فرهنگی به دعوت رسمی دمیر یوزونوویچ دوشنبه 2 جولای وارد سارایوو شدند.

محمدخانی روز سه‌شنبه با رئیس و اعضای انجمن نویسندگان بوسنی و هرزگوین نشستی را در مرکز فرهنگی ایران در سارایوو خواهد داشت. وی طی برگزاری همایش بوکستان 2018، علاوه بر شرکت در جلسات این همایش، دیدارهای جداگانه ای با نویسندگان و مترجمان بوسنیایی از جمله پرفسور جواد کاراحسن خواهد داشت. دیدار با سفیر ایران، بازدید از کتابخانه، موزه و مدرسه اسلامی غازی خسروبیگ، موزه ملی سارایوو، موزه علی عزت بگوویچ و تونل نجات از دیگر برنامه های محمدخانی و مستور در مدت اقامت شان در سارایوو خواهد بود.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین