نقد و بررسی اشعار منتشر نشده نیما یوشیج

رویداد بازه زمانی - سه شنبه
  • تهران خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم شهر کتاب بهشتی
  • از ۱۳۹۸/۱/۲۰ تا ۱۳۹۸/۱/۲۰
  • از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۳۰

به تازگی دفتر دوم از مجموعه‌ اشعار منتشر نشده‌ نیما یوشیج، مستنسخ از گنجینه‌ دست‌نوشته‌های وی با تصحیح سعید رضوانی در فرهنگستان زبان و ادب فارسی منتشر شده است.

اشعار این دفتر علاوه بر سه دسته‌ «کلاسیک»، «نوقدمایی» و «نیمایی» که هماره قریب به اتفاق آثار شعری نیما را در خود جای داده‌اند، قطعاتی را هم شامل می‌شوند که در هیچ یک از دسته‌های یاد شده نمی‌گنجند و از هر نظر تازگی دارند. شعرها، پاره‌ای از جالب‌ترین آزمایش‌های نیما در زمینه‌ فرم را به نمایش می‌گذارند. تخیل شاعرانه‌ شگفت و غریب نیما نیز که خاص خود اوست در برخی از آثار این دفتر به جلوه‌ تام درآمده است. اشعار به لحاظ موضوع متنوع‌اند: جنگ، فقر، ناآگاهی، ستم انسان بر انسان، عشق، رنج هستی و دعوت به مبارزه‌ طبقاتی و حق‌ستانی، پاره‌ای از مضامین آثارند و البته بهره‌ درخور توجهی از تلاش ادبی نیما، علی‌الرسم، معطوف به طنز و لطایف زندگی فردی و اجتماعی بشر است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «نوای کاروان، دفتر دوم از اشعار منتشر نشده‌ی نیما یوشیج» اختصاص دارد که با حضور کامیار عابدی، احمدرضا بهرام‌پورعمران و سعید رضوانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین