فراخوان دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال ایران

فراخوان
  • تهران- خیابان فاطمی غربی- نرسیده به سیندخت- پلاک 224- طبقه سوم
  • از ۱۳۹۷/۶/۲۳ تا ۱۳۹۷/۷/۲۰

محورهای موضوعی پژوهش‌ها

*مطالعات میان‌رشته‌ای در سینمای ایران: مطالعات اجتماعی و فرهنگی - مطالعات دینی و فلسفی - مطالعات تاریخی - مخاطبان - سینما و منافع ملی- مطالعات آینده‌پژوهانه

*توسعه و تقویت زیرساخت‌های سینمای ایران: فناوری- نیروی انسانی- فضاهای فیزیکی تولید و نمایش(استودیو، لوکیشن، شهرک‌ سینمایی، سالن نمایش فیلم)،

*نظریه‌پردازی و نقد در زمینه شکل‌گیری سینمای ملی ایران؛ از جنبه‌های سبک، فرم و زیبایی شناسی - مضمون و محتوا

*تشکل‌های صنفی و سینمای ایران: موازین حقوقی و اخلاق حرفه‌ای – ضوابط حرفه ای و مناسبات عوامل تولید – ارتقاء مهارت های حرفه‌ای،

*چالش‌های فرآیند تولید تا اکران فیلم: پیش‌تولید، تولید و پس‌تولید– نظام پخش، اکران و تبلیغات– تولید مشترک و بازاریابی بین المللی،

*آرشیو و حفاظت از میراث ملی سینمای ایران: حفظ و نگهداری آثار- توسعه و سازماندهی آرشیو - جایگاه و اهمیت آرشیو ملی فیلم در پژوهش‌های مربوط به سینمای ایران.

شرایط آثار

1- مقالات علمی - پژوهشی، پایان‌نامه‌ها و طرح های پژوهشی که در فاصله زمانی اول دی‌ماه 1396 تا پایان شهریور 1397 به نگارش درآمده باشند، امکان شرکت دارند.

2- طرح‌های پژوهشی باید حداقل مشتمل بر 120 صفحه 500 کلمه‌ای تایپ شده باشند.

3- مقالات علمی-پژوهشی(اعم از چاپ شده در نشریات علمی-پژوهشی یا دیگر نشریات علمی-تخصصی مورد تایید، همچنین مقالات چاپ نشده آماده انتشار)، باید حداقل 15 و حداکثر 35 صفحه 500 کلمه‌ای تایپ شده باشند.

4- پایان‌نامه‌ها مطابق با شرایط و معیارهای هر دانشگاه قابل پذیرش هستند.

5- مراکز تحقیقاتی و پژوهشی باید رزومه، مشخصات، اسناد و مدارک کلیه فعالیت های کمی و کیفی خود را در حوزه پژوهش های مربوط به سینمای ایران، در مدت زمان اعلام شده، به دبیرخانه جایزه پژوهش اعلام دارند.

* دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال حق استفاده از چکیده پژوهش‌ها در سامانه، کتاب، مجلات، بروشورها و تولید خبر مربوط به این رویداد را دارد.

**آثار رسیده به دبیرخانه پس فرستاده نخواهد شد.

جوایز

به پژوهشگران برگزیده جوایزی به شرح زیر اهدا خواهد شد:

برترین پژوهش سینمایی سال: تندیس، لوح برگزیده و مبلغ 200 میلیون ریال حمایت مالی.

برترین پایان نامه دانشجویی سال: تندیس ، لوح برگزیده و مبلغ 70 میلیون ریال حمایت مالی.

برترین پژوهش خارجی سال: تندیس ، لوح برگزیده و معادل ارزی 200 میلیون ریال حمایت مالی.

برترین مقاله علمی / پژوهشی سال: تندیس ، لوح برگزیده و مبلغ 50 میلیون ریال حمایت مالی.

برترین مرکز پژوهشی : تندیس و لوح برگزیده.

جایزه ویژه دبیر دومین دوره جایزه پژوهش سینمایی سال

یادآوری: مراکز پژوهشی و نهادهای سینمایی و علمی از بین پژوهش‌های ارسالی به دبیرخانه، با داوری-های جداگانه و مستقل، به پژوهش‌های برتر منتخب خود، جوایز و امتیازاتی را اهدا خواهند نمود.

بخش جنبی: استفاده از رسانه فیلم به مثابه «پژوهش بصری» برای مطالعه و شناخت سینمای ایران(فیلم به مثابه مقاله یا کتاب پژوهشی).

* در این دوره از جایزه پژوهش سینمایی سال، این بخش غیررقابتی است و صرفاً فیلم‌های کوتاه که از رسانه فیلم به مثابه روش و ابزار ارائه تحقیق علمی-پژوهشی با موضوع سینمای ایران استفاده کرده باشند، انتخاب و به نمایش درمی‌آیند. به یک اثر شایان توجه، لوح تقدیر اهدا می‌شود. زمان نمایش آثار ارسالی باید کمتر از 30 دقیقه و سال تولید آنها از 1395 به بعد باشد.

تقویم

آغاز ثبت نام در سامانه و تکمیل فرم درخواست شرکت: از 20 شهریور 1397 تا 20 مهر 1397

ارسال آثار: حداکثر یک‌ماه پس از تاریخ انتشار فراخوان، منحصراً از طریق سایت اختصاصی جایزه پژوهش سینمایی سال.

پژوهشگران، برای تکمیل فرم درخواست شرکت و ارسال آثار یا کسب آگاهی بیشتر، می‌توانند به سایت اختصاصی جایزه پژوهش سینمایی سال، به نشانی www.mmciran.com/icra یا با تلفن دبیرخانه جایزه پژوهش: 66435683 تماس بگیرید.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین