نگاهی به کتاب حرفهایی که من باید می گفتم و تو باید می شنیدی
نگاهی به کتاب حرفهایی که من باید می گفتم و تو باید می شنیدی
منتشر شده در ۱۳۹۹/۸/۲

«مرحوم افشین یداللهی» بدون شک یکی از شاعران و ترانه‌سرایان بنام و تاثیرگذار عصر حاضر است که ضمن آثار بسیار ارزشمندی که از وی به یادگار مانده، توانسته الگوی ترانه‌سرایی بسیاری از هنرمندان جوان این عرصه باشد.
او برای نخستین بار فعالیت حرفه‌ای ترانه‌سرایی خود را در سال 1376 آغاز نمود و آثار بسیاری را با همکاری خوانندگان بنام ایرانی از جمله شادمهر عقیلی، خشایار اعتمادی، قاسم افشار، احسان خواجه‌امیری، نیما مسیحا و... خلق کرد که از میان ترانه‌های بسیار خاطره‌انگیز و مشهور او می‌توان به «شب آفتابی»، «مدار صفر درجه»، «میوه ممنوعه» و... اشاره نمود.  
بسیاری از ترانه‌های افشین یداللهی به صورت آثار چاپی نیز در اختیار هنردوستان قرار گرفته‌اند که از آن‌ها می‌توان آثاری همچون «مشتری میکده‌ای بسته»، «روزشمار یک عشق»، «جنون منطقی»، «امشب کنار غزل‌های من بخواب» را نام برد. 
«حرف‌هایی که من باید می‌گفتم و تو باید می‌شنیدی» یکی از آثار زیبا و فاخر این ترانه‌سرا است که توسط نشر نگاه به چاپ رسیده است. این کتاب در سه بخش تدوین شده و به طور کلی 47 شعر را شامل می‌شود. «این‌ها که می‌شنوی»، «اگر به گذشته فکر کنم»، «دلم که می‌گیرد»، «تردید کن»، «دستم به تو نمی‌رسید»، «عاشق که هستی»، «خاطراتی که از هم نداریم»، «این چند ماه که منتظرت بودم»، «یک سال تمام» و... عناوین تعدادی ازاین اشعار هستند. 
دوستداران اشعار و ترانه‌های مرحوم افشین یداللهی می‌توانند برای تهیه آثار این هنرمند به سایت فروش آنلاین کتاب نبض هنر مراجعه نمایند. 

باهم شعری از آثار این شاعر را مرور میکنیم:


اگر به گذشته فکر کنم 
از حسرت ویران می‌شوم 
و اگر به آینده چشم بدوزم 
از انتظار 
دیوانه 
تنها راهِ کنار آمدن با دوریِ تو 
بودن در زمانِ حال است 
چون تو در تمامِ لحظه های اکنونِ من 
حضور داری 
در ابدیتِ من ... 
---------------------- 
گفته بودم : 
«تنها راهِ کنار آمدن با دوریِ تو  
بودن در زمانِ حال است 
چون تو در تمامِ لحظه های اکنونِ من 
حضور داری 
در ابدیتِ من ...» 
چه حرفِ بیهوده ای! 
آن روزها 
هنوز دوری تو 
این‌قدر طولانی نشده بود. 
وقتی تو نیستی 
نه زمانِ حال معنا دارد 
نه ابدیت 
وقتی تو نیستی 
هیچکدام 
قابلِ تحمل نیست... 
 

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین