نگاهی به تاریخ اندوه
نگاهی به تاریخ اندوه
منتشر شده در ۱۳۹۹/۸/۱۸

«عدنان الصائغ» یکی از شاعران مشهور و تاثیرگذار ادبیات عرب است که در سال 1955 در کوفه چشم به جهان گشود. آثار او در سرتاسر دنیا به زبان‌های مختلفی ترجمه شده اند و همچنین وی توانسته جوایز بسیاری را به‌واسطه اشعار عمیق خود در محافل ادبی کسب کند. 

یکی از نقاط عطف زندگی الصائغ، چاپ مجموعه شعر «آیینه‌ای برای موهای بلندش» بود که در سال 1996 توانست جایزه جهانی شعر را برای ابداع و آزادی بیان و اندیشه در نیویورک از آن خود کرده و بیش از پیش در جهان مشهور شود.

«تاریخ اندوه» مجموعه شعری زیبا از این شاعر است که به همت «سعید هلیچی» ترجمه و روانه بازار شده است. این مجموعه ضمن اشعار زیبای این شاعر، دارای مقدمه و معرفی مفصلی از این شاعر است که توسط هلیچی به نگارش درآمده است؛ همچنین جمع‌آوری بسیاری از مقالات الصائغ نیز یکی دیگر از نکات مثبت این اثر است که توسط هلیچی انجام شده و به غنای این اثر افزوده است.

مطالعه اشعار زیبا و عمیق این شاعر عراقی را به دوستداران شعر نو پیشنهاد می‌کنیم. بدون شک تجربه‌ی این اشعار از شاعری که زندگی او در حیطه سیاسی فراز و نشیب بسیاری داشته و انعکاس آنها در اشعارش مشاهده می‌شود، سرشار از لحظات ناب خواهد بود.

لازم به ذکر است این اثر به همت ناشر تخصصی شعر «فصل پنجم» به چاپ رسیده و در ویترین آنلاین نبض هنر در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

شعری کوتاه از «عدنان الصائغ» را تقدیم نگاهتان می‌کنیم:

گلهای شب بو
هرشب پنهانی ،
به اتاق خوابت می آیند
عطر تنت را می ربایند
و پاورچین پاورچین ،
به باغچه برمی گردند
مبادا گلهای سخن چین رازشان را آشکار سازند !

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین