نمایشگاه هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز"
نمایشگاه هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز"
منتشر شده در ۱۳۹۶/۸/۹
نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز"با مشارکت بنیادآفرینش‌های هنری نیاوران و باهمکاری سفارت افغانستان درتهران،جمعه ۱۲ آبان ماه درفرهنگسرای نیاوران برگزارخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این نمایشگاه که با حمایت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه هنرهای معاصر برگزار می شود ۱۳۰ اثر در شاخه‌های نقاشی، نقاشیخط، مجسمه، عکس، ویدیو و اینستالیشن از ۵۳ هنرمند مطرح افغانستانی از کشورهای فرانسه، آذربایجان، آلمان، آمریکا، استرالیا، افغانستان، ایران، پاکستان، سوئد، نروژ و هلند به نمایش درخواهد آمد.
هدف از برگزاری این نمایشگاه نزدیک کردن هنرمندان دو کشور ایران و افغانستان با تاریخ و فرهنگ مشترک، شناساندن هنرهای تجسمی کمتر شناخته شده افغانستان، احیا هویت و نمایش توانمندی به نسل‌های جوان‌تر افغانستان است
مریم کوهستانی هنرمند مجسمه‌ساز ایرانی مدیر هنری و اجرایی نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" است
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه همچنین از کتاب آثار هنرمندان مطرح افغانستانی که از سه نسل گردآوری شده است رونمایی می شود. این کتاب مجموعه‌ای مفید از آثار و اطلاعات هنرمندان معاصر افغانستانی را شامل می شود .
گفتنی است نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" تا تاریخ 26 آبان ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران دایر می باشد . علاقمندان می‎توانند جهت دیدار آثار این نمایشگاه در روز‎های عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.
مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین