«مرتضی میری اسفندقه» رییس شورای سیاستگذاری خانه شعر و ادبیات تهران شد
«مرتضی میری اسفندقه» رییس شورای سیاستگذاری خانه شعر و ادبیات تهران شد
منتشر شده در ۱۳۹۷/۶/۱۵
مرتضی امیری اسفندقه شاعر و نویسنده متولد 1345 و کارشناسی ارشد ادبیات است.کتاب «سیاه مست سایه تاک» اسفندقه در سال جاری کتاب برگزیده جشنواره قلم زرین شد که مجموعه قصاید وی است.

«بازوان مولایی»، «قتیل قابله»، رستاخیز حرکات» آثار اسفندقه است که هرکدام برگزیده جشنواره های ادبی کشور شده است.
«ولی دوشنبه آه» سفرنامه نیمایی تاجیکستان، «دهلی ستاره بود» سفرنامه نیمایی هند از دیگر آثار این نویسنده و شاعر انقلابی است.
اسفندقه در حوزه پژوهش نیز فعال بوده که می توان به انجمن صلح،نسخه دل،مکتوب شوق ،سوانح اوقات و این شرح شرحه شرحه -تجلی رمضان در شعر پارسی- اشاره کرد.
وی در سال 1392 مدیر خانه شعر ترانه مرکز موسیقی و سرود صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده و اجرا و کارشناسی برنامه رمضانی ماه خدا شبکه یک ، اجرا و کارشناسی برنامه ادبی چشم شب روشن شبکه چهار و مدیر گروه فرهنگ و اندیشه شبکه رادیویی فرهنگ در سال 1383 را در کارنامه خود ثبت کرده است.


در بخشی از حکم امیری اسفندقه که به امضای سید محمد حسین حجازی رسیده آمده است:

خانه شعر و ادبیات تهران می بایست با بهره مندی از گنجینه بی بدیل ادب پارسی و قلم شیوای ادیبان،شاعران و نویسندگان ، محفلی برای اندیشه ورزی و مکتبی برای رشد و بالندگی اندیشه شهروندان و نشر و بسط ادب و فرهنگ غنی ایران اسلامی باشد.از این رو انتظار می رود شورای سیاستگذاری خانه شعر و ادب با حضور نخبگان ادب فارسی و همگامی با سیاست های کلان فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران و معاونت فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد ،بستر خلاقانه و نوینی در جهت تحقق اهداف این مجموعه و رشد و تعالی فرهنگ و ادب پارسی فراهم آورد.
در پایان حکم آمده است بر این اساس جنابعالی را که از فحول شعرای انقلاب اسلامی و ستارگان شعر معاصر فارسی هستید به عنوان «رییس شورای سیاست گذاری خانه شعر و ادب» منصوب می نمایم.
مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین