«شب آواز ایرانی» شروع یک جریان است
«شب آواز ایرانی» شروع یک جریان است
منتشر شده در ۱۳۹۶/۵/۳۱
سیدعباس سجادی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:
«شب آواز ایرانی» شروع یک جریان است

مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران معتقد است مراسم «شب آواز ایرانی» شروع یک جریان است و حوزه هنری گام نخست خود را در این راستا، بلند و ارزشمند برداشته است.
سیدعباس سجادی مجری و کارشناس سلسله برنامه‌های «شب آواز ایرانی» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، با بیان این که حوزه موسیقی با افت و خیزها و مشکلاتی که بر سر راهش هست، همچنان راه خود را می‌رود، اظهار کرد: معتقدم برخی از بخش‌های فرهنگی و هنری کشور، نیازمند پشتیبانی حوزه‌های فرهنگی است. در حوزه تئاتر اگر دولت حمایت نکند، حتما تئاتر نمی‌تواند شکوفایی لازم را داشته باشد. این موضوع تنها مربوط به کشور ما نیست و در کل دنیا همینگونه است. به طور مثال در حوزه موسیقی‌های ارکسترال، در کشورهای دیگر شهرداری‌ها و نهادهای فرهنگی پشتیبانی می‌کنند.
این شاعر و ترانه‌سرا همچنین گفت: در کشور ما با توجه به جغرافیای فرهنگی ویژه خود، بخشی از موسیقی نیازمند حمایت دولتی و حمایت سازمان‌های فرهنگی دارد.
وی ادامه داد: به طور مثال موسیقی آوازی نیازمند حمایت است . خوانندگان امروز، اغلب ترانه خوان و تصنیف خوان شده‌اند و موسیقی پاپ نیز جریان خود را دارد. اما موسیقی آوازی نیازمند پشتیبانی جدی است و حوزه هنری در همین راستا ابتکار عمل خوبی انجام داد و «شب آواز ایرانی» را شروع کرد و با ادامه آن، کم کم به دستاوردهای خود نزدیک می‌شود. در فضای مجازی و ارتباطاتی که دارم، می بینم که بسیاری پیگیر هستند که چگونه می‌توانند در این برنامه شرکت کنند و این برنامه می‌تواند محمل خوبی برای عرضه هنرشان و سکوی پرتاب باشد.
مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، «شب آواز ایرانی» را شروع یک جریان دانست و تصریح کرد: هنوز این برنامه تا جا افتادن کامل راه دارد . معتقدم در آغاز راه هستیم و گام نخستمان، گام بلند و ارزشمندی بوده است و اگر همین گونه پیش برویم، در آینده می‌تواند به شکل تخصصی‌تر هم این مسابقه برگزار شود و می‌توانیم به سراغ موسیقی‌های تلفیقی هم برویم.
مراسم «شب آواز ایرانی» به همت مركز موسیقی حوزه هنری و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، شنبه آخر هر ماه درحوزه هنری برگزار می‌شود و ورود برای عموم علاقه‌مندان به این برنامه آزاد است.
مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین