رونمایی آلبوم تک‌نوازی کمانچه «به یاد بهاری»
رونمایی آلبوم تک‌نوازی کمانچه «به یاد بهاری»
منتشر شده در ۱۳۹۸/۱۱/۲

آلبوم تک‌نوازی کمانچه «به یاد بهاری» شامل تک‌نوازی کمانچه آیدین نورمحمدی به تازگی توسط مؤسسه فرهنگی هنری آوای خنیاگر پارسی منتشر شده است. این آلبوم بر اساس شیوه‌ی کمانچه‌نوازی علی‌اصغر بهاری در آوازهای ابوعطا و اصفهان است و قطعات ضربی مندرج در آن بر اساس شیوه آهنگسازی قدیم ساخته شده است.

در این برنامه سیدعلیرضا میرعلینقی (پژوهشگر موسیقی دستگاهی)، مازیار کربلایی (سازنده کمانچه)، آیدین نورمحمدی (مؤلف) و شهاب منا (ناشر) به عنوان سخنران حضور خواهند داشت و به معرفی ویژگی‌های این آلبوم، کمانچه و کمانچه‌نوازی علی‌اصغر بهاری می‌پردازند و در پایان آیدین نورمحمدی به تک‌نوازی قسمت‌هایی از آلبوم خواهد پرداخت.

آیدین نورمحمدی متولد ۱۳۶۸ در ارومیه است. وی از کودکی علاقه وافری به موسیقی و آواز داشت و با راهنمایی‌های پدر ابتدا به فراگیری آواز و خواندن برخی از تصانیف قدیمی پرداخت. در منزل پدری او بیشتر سازهای موسیقی ایرانی چون تار، سه‌تار، نی، و تنبک وجود داشت و پدرش نیز ویولن و مختصری سه‌تار و نی می‌نواخت. این محیط موسیقایی زمینه‌ای شد تا وی از ۹‌ سالگی نواختن ویولن ایرانی را نزد پدر آغاز کند و پس از مراحل مقدماتی به تحصیل ردیف استاد ابوالحسن‌خان صبا نزد پدر بپردازد. بعدها به ویولن‌نوازی کلاسیک غربی علاقه‌مند شد و این شیوه نوازندگی را انتخاب کرد و ادامه داد و در این راه از تعالیم استادانی چون زاون یدیقاریانس و سیاوش ظهیرالدّینی بهره جست. او با شنیدن نوای کمانچه رحمت‌الله بدیعی به ساز کمانچه علاقه‌مند شد و در این راه از آموزه‌های استاد محمدرضا لطفی استفاده کرد. وی از محضر آندره مرادیان و محسن الهامیان در نوازندگی پیانو و مبانی موسیقی نیز بهره‌مند شده و وزن‌خوانی و ریتم را نزد بهمن رجبی آموخته است.

این آلبوم سوم بهمن‌ماه در فرهنگسرای سرو رونمایی خواهد شد. برای مشاهده جزئیات این رویداد کلیک کنید.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین