دیدار وگفتگو با الیاس علوی
دیدار وگفتگو با الیاس علوی
منتشر شده در ۱۳۹۶/۸/۹
یکصدو ششمین جلسه پنجشنبه صبح های مجله بخارا با همکاری کتابفروشی شهر کتاب کاشانک ،مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی، فروشگاه اینترنتی محصولات فرهنگی " محفل" در ساعت ده صبح پنجشنبه یازدهم ابان ماه در شهر کتاب کاشانک با حضور نویسندگان و شاعران ایران و افغانستان برگزار می شود.
الیاس علوی در ولایت دایکندی افغانستان به دنیا آمد. به دلیل جنگهای داخلی در کودکی با خانواده اش به ایران مهاجر شد. علوی در اواخر سال 2007 به استرالیا مهاجرت کرد و ساکن شهر آدلاید است. تاکنون سه مجموعه شعر از او منتشر شده است. اولین مجموعه شعر او با نام "من گرگ خیالبافی هستم" در سال 1387 توسط نشر "آهنگ دیگر" (چاپ پنجم در سال 1394 توسط نشر نیماژ) در تهران به چاپ رسید. مجموعه شعر "بعضی زخم ها" در سال 1390 در کابُل و "حُدود" در سال 1393 توسط نشر "نیماژ" در تهران به چاپ رسید.
علوی در چندین فستیوال شعر برگزیده شده که از جمله می توان به نمونه های زیر اشاره کرد: جایزه بین المللی شعر صلح سیمرغ (1393)، سومین دوره جایزه شعر خبرنگاران (سال 1387 شمسی –تهران)، کتاب شعر جوان ایران ( 1387 شمسی-تهران) شبهای شهریور (1383 -1385) و جشنواره قندپارسی (شعر جوان افغانستان1384 و 85). علوی همچنین با مجله "درّدری" و "خط ّ سوم" در طی ده سال گذشته همکار هنری بوده است.
الیاس علوی دوره فوق لیسانس خود را در رشته هنرهای زیبا در دانشگاه "جنوب استرالیا" به پایان رسانیده و تاکنون 7 نمایشگاه انفرادی و بیش از 20 نمایشگاه گروهی برگزار کرده است. او همچنین به تدریس هنر در مکاتب استرالیای جنوبی می پردازد. جلسه دیدار و گفتگو با الیاس علوی در ساعت ده صبح پنجشنبه یازدهم ابان در نیاوران، کاشانک، نرسیده به اجودانیه،پلاک210.مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی .شهر کتاب کاشانک.
مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین