دومین دوره جایزه «کتاب سال روشنایی»
دومین دوره جایزه «کتاب سال روشنایی»
منتشر شده در ۱۳۹۷/۶/۱۱
پس از برگزاری موفق نخستین دوره کتاب سال روشنایی در بخش های شعر و محاوره دومین دوره این رویداد ویژه /داستان/ به کوشش کانون ادبی منظومه با همکاری نشر نزدیکتر برگزار می شود.
آیین نامه دومین دوره ی جایزه ادبی روشنایی به شرح زیر است:
1- گستره ی این فراخوان ملی ست، اما نویسندگان پارسی زبان سایر کشور ها نیز می توانند در این جایزه شرکت کنند البته در صورت برگزیده شدن آثار این نویسندگان هدیه به آن ها تعلق خواهد گرفت، اما دبیرخانه جایزه تعهدی در خصوص حضور این عزیزان در برنامه اختتامیه نخواهد داشت.
2- این جایزه خصوصی و مستقل است اما مشارکت نهاد های فرهنگی در هر چه بهتر برگزار شدن این رویداد یاری رسان برگزار کنندگان خواهد بود.
3- این جایزه مختص مجموعه های داستان منتشر نشده است و علاقه مندان می بایست مجموعه ی آماده ی چاپ خود به همراه مشخصات فردی را در قالب ورد و صرفا از طریق پست الکترونیک به آدرس kanoonmanzoomeh@gmail.com ارسال نمایند.
4- بخش های جایزه رمان، داستان بلند و مجموعه ی داستان کوتاه است، در بخش داستان کوتاه حداقل ارسال 10 داستان کوتاه برای شرکت در جایزه الزامی ست.
5- محدودیتی برای شرکت با چند مجموعه وجود ندارد.
6- در این دوره جایزه مجموعه های گروهی، گردآوری، ترجمه، نقد ادبی، گزیده داستان و ... از داوری کنار گذاشته خواهند شد و صرفا مجموعه های مستقل داوری خواهند شد.
7- شرکت نویسندگانی که دارای آثار منتشر شده هستند در این جایزه بلامانع است اما اگر کلیت یا بخشی از مجموعه ارسالی شرکت کنندگان پیش تر منتشر شده باشد از داوری کنار گذاشته خواهد شد.
8- داوری توسط هیات پنج نفره ای از نویسندگان شناخته شده کشور انجام خواهد و تعداد برگزیدگان و آثار شایسته تقدیر با نظر هیات داوران تعیین خواهد شد.
9- مهلت ارسال آثار تا 30 آبان 1397 خواهد بود و آیین اختتامیه در اسفند 1397 همزمان با رونمایی از مجموعه های برگزیدگان در تهران برگزار خواهد شد.
جوایز :

برگزیدگان: نشان جایزه ادبی روشنایی/ لوح تقدیر/ امتیاز انتشار اثر به صورت رایگان با انتشارات نزدیکتر
شایستگان تقدیر: لوح تقدیر
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر پایگاه www.nazdiktarpub.ir و شناسه Nazdiktarpub در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام مراجعه نمایند.
مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین