توماس نیومن (Thomas Newman)
توماس نیومن (Thomas Newman)
منتشر شده در ۱۳۹۸/۱۱/۲۲

توماس نیومن، آهنگسازی که صدای هالیوودی را با صدای محیط پیوند داد.

توماس مونگومری نیومن (معروف به تام نیومن)، در 20 اکتبر 1955 در لس آنجلس چشم به جهان گشود. وی دومین آهنگساز بزرگ سینما بعد از آلفرد نیومن از بزرگترین آهنگسازان تاریخ هالیوود است. دو عموی دیگر او اِمیل و لیونل نیومن از بزرگترین آهنگسازان و مدیران موسیقی هالیوود بودند. همچنین پسر عموی او رَندی نیومن و برادر بزرگترش دیوید هر دو از بزرگترین آهنگسازان بزرگ حال حاضر هالیوود هستند.
وی نیز همانند برادرش دیوید فراگیری موسیقی را با ساز ویلن آغاز کرد. سپس با توجه پدرش علاقه به آهنگسازی در او تقویت شد و به مدت دو سال در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (یو. اس. سی) به فراگیری آهنگسازی و ارکستراسیون پرداخت و سپس به دانشگاه ییل رفت و در آنجا لیسانس خود را در رشته هنر و فوق لیسانس خود را در رشته موسیقی به پایان رساند. نیومن ابتدا بسیار به آهنگسازی برای تئاترهای موزیکال علاقه داشت و به نیویورک رفت و در آنجا برای چند تئاتر موزیکال کوچک آهنگسازی کرد. اما در سال 1979 به دعوت عمویش لیونل، که پس از مرگ پدرش مدیریت بخش موسیقی استدیوی فاکس قرن بیستم را به عهده داشت، برای آهنگسازی فیلم تعقیب پَپِر به هالیوود آمد. پس از موفقیت آهنگسازی در این فیلم در سال 1983 جان ویلیامز که از دوستان نزدیک آلفرد و لیونل نیومن بود به توماس پیشنهاد داد تا در ارکسترایسون یک کانس طولانی از فیلم بازگشت جِدای با او همکاری کند. پس از این بود که در 1984 آهنگسازی بی پروا به او پیشنهاد شد.

نشست پژوهشی بررسی موسیقی فیلم‎های توماس نیومن، با حضور نصرالله داوودی (آهنگساز، مترجم و پژوهشگر مستقل) همین پنج شنبه در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. در این نشست زندگی و آثار «توماس نیومن» یکی از مطرح ترین آهنگسازان حال حاضر هالیوود بررسی خواهد شد. این نشست پنجمین و آخرین نشست از مجموعه نشست‎های متوالیست که به خدمات خانواده نیومن در تاریخ هالیوود خواهد پرداخت.

برای مشاهده جزئیات این رویداد کلیک کنید.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین