بررسی موسیقی فیلم دیوید نیومن
بررسی موسیقی فیلم دیوید نیومن
منتشر شده در ۱۳۹۸/۱۰/۲۵

دیوید نیومن، آهنگسازی که موسیقی فیلم‎های دوران طلایی هالیوود را احیا کرد.
دیوید لوئیس نیومن، در 11 مارس 1954 در لس آنجلس چشم به جهان گشود. وی فرزند اول آهنگساز آلفرد نیومن از بزرگترین آهنگسازان تاریخ هالیوود است. دو عموی دیگر او امیل و لیونل نیومن از بزرگترین آهنگسازان و مدیران موسیقی هالیوود بودند. همچنین پسر عموی او رندی نیومن و برادر کوچک‎ترش توماس هر دو از بزرگ‎ترین آهنگسازان بزرگ حال حاضر هالیوود هستند.
وی فراگیری موسیقی را با ساز ویلن آغاز کرد و تحصیلاتش را در رشته نوازندگی ویلن و آهنگسازی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (یو. اس. سی) به پایان رساند و سال‎ها در ارکسترهای مختلف به نوازندگی ویلن مشغول بود و از جمله در ضبط آثار بزرگترین آهنگسازان بزرگ هالیوود نیز شرکت داشت اما پس از مدتی به شدت به رهبری ارکستر جذب شد و این حرفه را به عنوان حرفه اصلی خود برگزید. وی که در ابتدا تمایل چندانی به آهنگسازی نداشت سرانجام در سال 1984 با ساختن موسیقی برای فیلم کوتاهی از تیم برتن به نام فرانکن وین برای اولین بار خود را در عرصه آهنگسازی فیلم آزمود و به دلیل موفقیت آنی به سرعت و در سال 1987 و با اثری از کارگردان و بازیگر معروف دنی د ویتو به نام مامان را از پنجره پرت کن بیرون رسما به جرگه آهنگسازان فیلم در هالیوود و ادامه سنت خاندان پر افتخار نیومن پیوست. همکاری او با دنی د ویتو چنان برای کارگردان رضایتبخش بود که تقریبا برای تمامی آثار دیگر او نیز موسیقی ساخت.
از مهم‎ترین اقدامات دیوید نیومن در کنار آهنگسازی، رهبری و ضبط آثار آهنگسازان مهم هالیوود از جمله پدرش و سایر آهنگسازان دوران طلایی هالیوود و عرضه آنها به جهت جلوگیری از نابودیشان بود.
نشست پژوهشی موسیقی فیلم‎های دیوید نیومن، با حضور نصرالله داوودی در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. در این نشست نصرالله داوودی (آهنگساز، مترجم و پژوهشگر مستقل) به بررسی زندگی و آثار دیوید نیومن آهنگساز و رهبر ارکستر و همچنین یکی از پرافتخارترین آهنگسازان حال حاضر هالیوود خواهد پرداخت. گفتنی است که این نشست چهارمین نشست از یک سری نشست متوالیست که به خدمات خانواده نیومن در تاریخ هالیوود خواهد پرداخت. برای مشاهده جزئیات رویداد کلیک کنید. 

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین