اعلام نامزدهای نوبل ادبیات ۲۰۱۸
اعلام نامزدهای نوبل ادبیات ۲۰۱۸
منتشر شده در ۱۳۹۷/۶/۹
مترجم : محمد حسن لو

آکادمی جایگزین نوبل ادبیات در کشور سوئد اسامی نویسندگان نامزدهای نهایی دریافت جایزه نوبل ادبیات امسال را معرفی کرد. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوک ریوت، به خاطر حاشیه‌های ایجاد شده در آکادمی سوئدی جایزه نوبل در جریان رسوایی‌های جنسی کارمندانش، این آکادمی اعلام کرده بود که امسال برنامه‌ای برای اعطای جایزه نوبل ادبیات نخواهد داشت.

در پی اعلام این خبر گروهی از اهالی فرهنگ کشور سوئد و در راس آنها کتابداران سوئدی تصمیم گرفتند امسال جایزه‌ای جایگزین برای نوبل ادبیات در نظر بگیرند. آکادمی جدید نوبل چندی پیش اسامی چهل و هفت نفر از نویسندگان را به عنوان نامزدهای اولیه دریافت نوبل ادبیات اعلام کرده بود. آکادمی جایگزین در خبری جدید اسامی چهار نویسنده را به عنوان نامزدهای نهایی دریافت نوبل ادبیات اعلام کرده است.

فینالیست‌های اعلام شده برای کسب نوبل ادبیات 2018 شامل هاروکی موراکامی از ژاپن، کیم توی از کانادا، ماریس کونده از فرانسه و نیل گایمن از انگلیس هستند. هیئت داوران جایزه نوبل ادبیات جایگزین اعلام کرده است برنده نهایی در تاریخ 12 اکتبر (20 مهر) اعلام خواهد شد و طی مراسمی در نهم دسامبر (18 آذر) جایزه به نفر برگزیده اعطاء می‌شود.
مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین