کنگره بزرگ شعر نو ایران

فراخوان
  • گیلان - رشت
  • از ۱۳۹۶/۵/۲۸ تا ۱۳۹۶/۶/۳۱

در پی انتشار خبر برگزاری نخستین «کنگره بزرگ شعر نو ایران»، محمدرضا عبدالملکیان دبیر این کنگره، چگونگی دریافت مقالات و شعرها، همچنین اطلاعات آثار برای ارائه در نمایشگاه تخصصی کتاب کنگره را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، دبیر «کنگره بزرگ شعر نو ایران» جزییات برگزاری این کنگره را به شرح زیر اعلام کرد:
الف - مقالات استادان و صاحب‌نظران می‌توانند مقالات خود را در زمینه‌های مرتبط با مباحث عمومی شعر نو ایران و موضوعات تخصصی شاخه‌های شعر نو (نیمایی، آزاد و سپید) تهیه و ارائه کنند.
ب - شعرها شاعران می‌توانند سه تا پنج قطعه از شعرهای نیمایی، آزاد یا سپید خود را به کنگره ارسال کنند.
ج - چگونگی ارسال مقالات و شعرها صاحبان آثار می‌بایست مقالات یا شعرهای خود را حداکثر تا تاریخ ٢٠ شهریور ٩٦ از طریق پایگاه اینترنتی «نبض هنر» www.nabzehonar.com به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
د - چگونگی استفاده و ارائه مقالات و شعرها در کنگره نظر به حجم و تراکم برنامه‌های کنگره، از صاحبان برجسته‌ترین مقالات و شعرها برای ارائه آثارشان در کنگره دعوت خواهد شد. مقالات و شعرهای برتر نیز برای درج در کتاب‌های ویژه کنگره مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ضمن آن‌که از دارندگان این آثار نیز برای حضور در کنگره دعوت خواهد شد.
ه - نمایشگاه تخصصی کتاب و آثار صوتی - تصویری شعر نو به منظور بررسی و انتخاب آثار برجسته و مناسب شعر نو و درباره‌ شعر نو و ارائه نمونه‌های برجسته در نمایشگاه تخصصی کنگره، ناشران می‌توانند فهرست و اطلاعات پایه آثار منتشرشده ود (طی ٥ سال اخیر) را تا تاریخ ١٠ شهریور ٩٦ به نشانی یادشده ارسال کنند.
و - مکان و زمان برگزاری کنگره استان گیلان به عنوان یکی از خاستگاه‌ها و پایگاه‌های بالنده‌ شعر نو ایران، میزبان این کنگره بزرگ و سراسری خواهد بود. کنگره بزرگ شعر نو ایران در دهه‌ سوم آبان ماه، به مدت چهار روز، در شهرستان رشت و برخی دیگر از شهرستان‌های استان گیلان برگزار خواهد شد.

قابل توجه شاعران عزیز
1- دوستان شاعری که از بین سه گونه "شعر نیمائی"، "شعر آزاد" و "شعر سپید" برای کنگره فقط "شعر سپید" ارسال می کنند ، چنانچه تجربه سرودن "شعر نیمائی" یا "شعر آزاد" را نیز دارند، سعی کنند تا نمونه‌هایی از این دو گونه شعر هم، در بین آثار ارسالی شان باشد.
2 - "‌قالب چارپاره" شعر نو، محسوب نمی‌شود.
3 - از ارسال آثاری که به عنوان "ترانه" نوشته می‌شوند، خود داری نمائید.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین