نمایشگاه عکس "بهار برگریز"

رویداد روزانه - شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه
  • شهرک قدس فاز یک خیابان ایران زمین شمالی
  • از ۱۳۹۵/۸/۸ تا ۱۳۹۵/۸/۱۳
  • از ساعت ۱۷ الی ۲۰
  • 88366366

نمایشگاه آثار عکاسی فاطمه نموی با عنوان "بهار برگریز" از روز شنبه 8 آبان ماه به مدت یک هفته در گالری شماره دو فرهنگسرای ابن سینا برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 2، فاطمه نموی متولد بیست و سومین روز از اسفند ماه سال 1372، دارای مدرک کاردانی عکاسی، کارشناسی هنرهای تجسمی و دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش هنر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر است.

حدود 3 سال است که پا در مسیر عکاسی گذاشته است و همچنان این مسیر را با قدرت ادامه می دهد. پر هیاهو، دارای روحیاتی لطیف و عاشق رنگ است و خود را انسانی مصمم و استوار می داند.

نموی تفاوت دید یک هنرمند عکاس با یک فرد عادی را مهم ترین وجه تمایز عکاس از دیگر اقشار جامعه دانسته و پیرامون ویژگی های یک عکاس خوب می گوید: نگاه مثبت یک عکاس می تواند به موضوعات ارزش ببخشد و یک عکاس است که می تواند موضوعاتی فاقد ارزش را به آثاری با ارزش تبدیل کند.

وی عکاسی را ثبتی موضوعی می داند که در لحظه توانسته است حال عکاس را خوب و یا بد کند و در ادامه ضمن ابراز نا خرسند از این که امروزه عکاسی بیشتر به جای یک هنر، رویکرد و جایگاه یک صنعت را به خود گرفته است، می افزاید: عکاسی برآمده از ذوق هنری است که متأسفانه امروزه بیشتر به یک صنعت شبیه شده است تا یک هنر.

به گفته ایشان اگر می خواهیم به یک هنرمند عکاسی خوب تبدیل شویم باید خود را به خوبی بشناسیم، اظهار می دارد: هر فرد باید خود را به خوبی بشناسد، چون قطعاً زمانی که شخصی از خواسته ها و سلایق خود با خبر باشد، هیچ مانعی نمی تواند ا و را از راه بازدارد و نا امید کند.

این عکاس جوان تصریح می کند: در ابتدای کار من نیز بسیار از اساتید آثارم را نمی پذیرفتند، اما به این امر ایمان آوردم که عکاسی هنری سلیقه ای است و باید در این راه پشت کار فراوان و اعتماد به نفس بالا داشت.

وی عکاسی را ثبت لحظات تکرار نشدنی دانسته و در ادامه با اشاره به این امر که خلاقیت و تکنیک در کنار یکدیگر می توانند به مهارت عکاسی جان بدهند، تأکید می کند: خلاقیت و ذوق هنری مهم ترین عنصر در عکاسی است.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین