معرفی کتاب به صحرا شدم، عشق باریده بود

رویداد روزانه - سه شنبه
  • خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت، ورودی شماره ۴ پارک شهر، سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر
  • از ۱۳۹۸/۷/۱۶ تا ۱۳۹۸/۷/۱۶
  • از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۱۸:۰۰

مراسم معرفی کتاب «به صحرا شدم، عشق باریده بود...» نوشته غلامعلی حداد عادل، روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه، با حضور مدیران و چهره‌های فرهنگی کشور، در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران، برگزار می‌شود.

در این مراسم که در آستانه اربعین حسینی و با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دفتر نشر فرهنگ اسلامی به عنوان ناشر اثر برگزار می‌شود، از ترجمه‌های انگلیسی، اردو و عربی کتاب یادشده نیز رونمایی خواهد شد.

یادآور می‌شود؛ غلامعلی حداد عادل در سفر خود به نجف اشرف در سال ۱۳۹۶، با سیل عظیم راهپیمایان اربعین هم‌مسیر می‌شود و شرحی از جریان این راهپیمایی و اتفاق‌های روی‌داده در مسیر نجف به کربلا را در این کتاب که با عنوانی برگرفته از تذکرة الاولیاء عطار نیشابوری نامگذاری شده، ارائه می‌کند.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در این اثر پس از بیان گزارشی از این سفر معنوی و حال و هوای مسیر راه‌پیمایی و موکب‌ها و زائران، به تحلیل این پدیده بزرگ سیاسی و دینی و اجتماعی می‌پردازد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: راهپیمایی اربعین تنها سفری در جغرافیا نیست، بلکه حرکتی در تاریخ است؛ آن هم نه به گذشته، بلکه به آینده. آن‌چه به این سفر جغرافیایی عمق و معنای تاریخی بخشیده، تحولی است که در بصیرت راه‌پیمایان پدید آمده است.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند سه‌شنبه ۱۶ مهرماه از ساعت ۱۶ به نشانی تهران، خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت، ورودی شماره ۴ پارک شهر، سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر مراجعه کنند.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین