شب غسان کنفانی

رویداد بازه زمانی - یکشنبه
  • خیابان نجات اللهی . چهارراه ورشو . خانه اندیشمندان علوم انسانی تالار فردوسی
  • از ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ تا ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  • از ساعت ۱۷:۰۰ الی ۲۰:۰۰

غسان کنفانی، (تولد ۹ آوریل ۱۹۳۶عکا - مرگ ۸ ژوئیهٔ ۱۹۷۲ بیروت) نویسنده، پژوهشگر، روزنامه‌نگار و مبارز مشهور فلسطینی از چهره‌های نام‌آشنای ادبیات عرب در نزد فارسی‌زبانان است. به مناسبت انتشار و تجدید چاپ دو اثر از او و همچنین انتشار مجموعه‌ی بزرگی از شعر شاعران بزرگ جهان عرب از سوی نشر روزبهان، شب غسان کنفانی با حضور صلاح زواوی(سفیر فلسطین در تهران)، غلامرضا امامی، احمد مسجد جامعی، محمد جهیر، موسی بیدج، شکوه سادات حسینی و دونویسنده و شاعر عرب از دانشگاه سوربن: واسینی الاعرج و زینب الاعوج در ساعت پنج بعداز ظهر یکشنبه شانزدهم دی ماه در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی بر گزار می شود. برگزار می‌شود.
در این مراسم همچنین از کتابهای زیر رونمایی می شود:
«شعر جهان عرب» با گردآوری و ترجمه‌ٔ فیروز شیروانلو.
این کتاب متشکل از مجموعهٔ بزرگی از شعر شاعران برجستهٔ عرب است. شعرهایی از شاعرانی همچون إدونیس، محمود درویش، جبران خلیل جبران، نزار قبانی و ... از هفت کشور عربی(مصر، تونس، الجزایر، لبنان، فلسطین، سوریه و عراق) در این کتاب جمع‌آوری شده است.
کتاب «درخت زیتون» با تحقیق، پژوهش و گردآوری نویسنده‌ شهیر جهان عرب «غسان کنفانی» با ترجمه سیروس طاهباز.
این کتاب متشکل از مجموعه بزرگی از شعر شاعران برجسته فلسطینی است. شعرهایی از شاعرانی همچون محمود درویش، سمیح القاسم، فدوی طوغان، توفیق زیاد و سالم جبران در این کتاب جمع‌آوری شده است.
همچنین چند شعر از محمود درویش و سمیح القاسم نیز با ترجمه غلامرضا امامی به این کتاب افزوده شده است.
از نکات برجسته‌ این کتاب بازتاب فلسطین در سروده‌های شاعران ایرانی است که در بخش پایانی این کتاب همراه با زندگینامه شاعران فلسطین و ایران، دریچه تازه‌ای به روی خوانندگان می‌گشاید.
سیمین بهبهانی، م.ع سپانلو، م.آزاد، اسماعیل شاهرودی و قیصر امین‌پور شاعرانی‌اند که سروده‌هایشان درباره فلسطین در این کتاب گنجانده شده است.
همچنین رونمایی از چاپ جدید کتاب «قصه‌ها» مجموعه‌ی بهترین داستان‌های کوتاه «غسان کنفانی» با ترجمه «غلامرضا امامی»انجام می شود.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین