شب شاهنامه کودک و نوجوان

رویداد بازه زمانی - پنجشنبه
  • خانه وارطان – ضلع جنوب غربی میدان فلسطین، خیابان طالقانی، پلاک 514
  • از ۱۳۹۷/۹/۲۲ تا ۱۳۹۷/۹/۲۲
  • از ساعت ۱۷:۰۰ الی ۱۹:۰۰

به مناسبت انتشار شاهنامه دوازده جلدی توسط نشر دیبایه شبی از شبهای بخارا به رونمایی و معرفی این شاهنامه اختصاص یافته است که در ساعت پنج بعد از ظهر پنجشنبه پانزدهم اذر ۱۳۹۷ در خانه گفتمان شهر (وارطان) برگزار می شود.
شاهنامه‌ی کودک و نوجوان یک مجموعه‌ی دوازده جلدی‌ست که تاریخ را با هنر و داستان را با پژوهش پیوند زده است. برای اولین بار، مخاطبِ کم‌سال آنقدر جدی گرفته شده که نقشه‌ی تک تکِ داستان‌های شاهنامه برایش ترسیم گردیده، دودمان‌ِ شاهان و پهلوانان در درختانِ جداگانه نقش بسته، تصاویر دلکش در سراسر کتاب‌ها پراکنده شده‌ و فرهنگ واژگان، نام کَسان و جای‌های شاهنامه با توضیحات مفصل و جالب در آخر هر کتاب آمده‌اند.
هشت جلدِ نخست ـ از دیباچه تا پایانِ هفت‌خانِ اسفندیار ـ مبتنی بر نسخه‌ی تصحیح استاد دکتر جلال خالقی مطلق متنی وفادار به اصل، ترکیبِ نظم و نثر و توام با جزییات اصیل را به خواننده‌ی جوان ارائه می‌دهد که زبان ساده و حماسی آن، در کنار افزوده‌های علمی ـ پژوهشی، این اثر را نه‌تنها برای مخاطب خاص بلکه برای همگان خوشگوار و پرنگار می‌سازد.
شاهنامه‌ی کودک و نوجوان بازنویسیِ غنی‌شده‌ی شاهکار حکیم و هم‌پذیریِ نوآوری‌ست‌ در شرح اساطیر.
در شب شاهنامه کودک و نوجوان استادان: نوش افرین انصاری ، جلال خالقی مطلق ، محمد ناصر مودودی، شهرداد میرزایی و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد. و دربخشی دیگر برنامه نقالی از سوی گروه نوجوان هزاران اجرا خواهد شد.
خانه گفتمان شهر (وارطان ) .میدان فلسطین . خیابان طالقانی غربی . ضلع جنوبی . پلاک ۵۱۴

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین