شب دکتر محمد رضا طاهریان

رویداد روزانه - جمعه
  • خیابان ولیعصر سه راه زعفرانیه خیابان عارف نسب
  • از ۱۳۹۸/۵/۱۱ تا ۱۳۹۸/۵/۱۱
  • از ساعت ۱۷:۰۰ الی ۱۹:۰۰

چهارصد و هشتادو هفتمین شب مجله بخارا به بزرگداشت دکتر محمدرضا طاهریان اختصاص یافته است . این مراسم درساعت پنج بعداز ظهر جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ در کانون زبان پارسی برگزار می شود. در این مراسم سخنرانان دکتر محمداسلامی ، دکتر علی تاجرنیا، دکتر حسن عشایری، دکتر سوزان گویری، کامران پورصفر، خسروباقری و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد. همچنین استاد فرخ مظهری قطعاتی با تار خواهد نواخت .
دکتر محمدرضا طاهریان تیرماه ۱۳۲۸ در نهاوند به دنیا آمد. درسال ۱۳۴۸ وارد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پس از پایان تحصیلات در تهران مشغول بکارشد.از سال ۱۳۶۴ وارد هیات مدیره تعاونی دندانپزشکان شدابتدا به عنوان رییس هیات مدیره وبعدا بعنوان مدیر عامل به فعالیت پرداخت. تعاونی دندانپزشکان در زمان جنگ به مدیریت دکتر طاهریان به عنوان «تعاونی نمونه» و در ادامه نیز در سال ۱۳۹۶ به عنوان «تعاونی برتر» انتخاب شد.دکتر طاهریان سه دوره هم نایب‌رئیس و خزانه‌دار جامعه‌ی دندانپزشکی بوده است. او در زمینه تاریخ دندانپزشکی نخستین‌بار پانل تاریخ دندانپزشکی را درکنگره‌ها به‌راه انداخت و دو نمایشگاه عکس و یک موزه تدارک دید که در آن علاوه بر برخی کتب و ابزار قدیمی، دستگاه پرداخت دکتر استپانیان ( اولین دندانپزشک تحصیل‌کرده‌ی ایرانی) نیز به‌چشم می‌خورد. دکتر طاهریان با سازماندهی اولین کارگاه‌های «کنترل عفونت» و ترجمه‌ی اولین کتاب در همین زمینه که با یاری همکارانش انجام گرفت، ۵۰۰۰ دلار از سازمان بهداشت جهانی برای تعاونی کمک مالی دریافت کرد.
در کارنامه‌ی فرهنگی و مطبوعاتی او عناوینی همچون سردبیری خبرنامه‌ی دندانپزشکان، سردبیر خبرنامه و مدیر اجرایی مجله‌ی علمیِ جامعه‌ی دندانپزشکی، سردبیری مجله‌ی دندانپزشکی امروز، ریاست چهل ‌وهشتمین کنگره‌ی بین‌المللی جامعه‌ی دندانپزشکی و بالاخره سردبیری مجله‌ی فرهنگیِ «دانش و مردم» دیده می‌شود.
اوهمچنین مقالات و اشعاری در نشریاتی مثل چیستا، آدینه، دنیای سخن، کتاب سخن و برخی روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر کرده است . نخستین مجموعه شعر او «آوازهای خاکستر» در سال۷۲ و دومین مجموعه نیز به نام «من جهان را می سرایم» در مرداد ۹۸ منتشر شد.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین