آیین نکوداشت و افتتاحیه نمایشگاه آثار استاد محمد بهرامی

رویداد بازه زمانی - پنجشنبه
  • شریعتی ، بالاتر از پل سیدخندان ، خیابان جلفا ، فرهنگسرای ارسباران
  • از ۱۳۹۷/۵/۱۸ تا ۱۳۹۷/۵/۱۸
  • از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

آیین نکوداشت محمد بهرامی از پیشگامان نقاشی و گرافیک به پاس یک عمر فعالیت هنری روز پنجشنبه (۱۸ مرداد ماه) در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
همچنین تمبر یادبود «استاد محمد بهرامی» با حضور آیدین آغداشلو، رضا بانگیز، قباد شیوا، علی اکبرصادقی، حسین محجوبی، مجید بلوچ، عباس مشهدی‌زاده، ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کوروش قاضی‌مراد، جمشید حقیقت‌شناس و سیروس آقاخانی در این برنامه رونمایی می‌شود.

محمد بهرامی متولد سال ۱۳۰۵ و طراح گرافیک، نقاش و نگارگر از پایه گذاران گرافیک نوین ایران است و در صنایع مستنظرفه نزد استادان نقاشی ملی و سنتی ایران به فراگیری این هنر پرداخت و از دانشکده هنرهای زیبا فارغ‌التحصیل شد. او دوره عکاسی را در انستیتو عکاسی نیویورک با درجه ممتاز به پایان رساند.

بهرامی سال ۱۳۲۵ نخستین آتلیه خود را به نام «آرک» از نخستین آتلیه‌های گرافیک ایران را با همکاری شاگردش جواد هاتف در خیابان لاله‌زار تاسیس کرد و بسیاری از استادان گرافیک و هنرهای تجسمی از جمله مرتضی ممیز، آیدین آغداشلو، محمد احصایی، علی اکبر صادقی، پرویز کلانتری، ‌محمد تجویدی، بوریس آسیریان، علی شاه‌میری، حسین اسلامیان، محمد علی زاویه، علی اصغر معصومی، عباس کوه‌زاد و بیوک احمری در این آتلیه با او همکاری داشتند.

محمد بهرامی سال‌هاست که به تالیف کتاب «تاریخ هنر ایران» مشغول و چند کتاب دیگر را نیز ترجمه کرده است. وی همچنین با تصویرسازی و نگارگری شاهنامه مجموعه نفیسی را به چاپ ‌رسانده است که دسامبر سال ۱۹۷۲ برابر با آذر ۱۳۵۱ از سوی بخش فرهنگی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک به نمایش درآمد.

آیین سپاس از این هنرمند روز پنجشنبه (۱۸ مرداد ماه) ساعت ۱۸ برگزار و نمایشگاه آثار او تا ۲۸ مرداد ماه در گالری شماره یک ارسباران برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شود.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین