عقاید یک دلقک
عقاید یک دلقک

عقاید یک دلقک

نشر چشمه
قیمت: ۴۲۰,۰۰۰ ریال

رمان «عقاید یک دلقک» هاینریش بل به ترجمه محمد اسماعیل‌زاده در سال ۱۳۹۷ به چاپ چهل و نهم خود رسید. این کتاب ۳۱۶ صفحه دارد و یکی از تاثیرگذارترین رمان‌های قرن بیستم است که مضمونی عاشقانه و فضایی نوستالژیک دارد.
در این رمان با دلقکی آشنا می‌شویم که بیم و امیدها و شادی‌ها و دردهایش را در زیر نقاب مسخرگی و دلقکی پنهان می‌کند. بخشی از کتاب را با هم می‌خوانیم: «بعد از انجام این تمرین‌ها خیلی راحت وجود خودم را فراموش می‌کردم آینه را برمی‌گرداندم و اگر بعدا در طول روز به شکلی تصادفی خودم را در آینه می‌دیدم وحشت می‌کردم. آن کسی را که در آینه می‌دیدم مردی غریبه در حمام و یا دستشویی منزل من بود کسی که نمی‌دانستم آیا او موجودی جدی است یا مضحک مردی با بینی دراز و صورتی بسان ارواح. و آن وقت بود که از ترس تا آنجا که توان داشتم با سرعت پیش ماری می‌رفتم تا خودم را در چشمان او نظاره کنم تا از واقعیت وجود خویش مطمئن شوم.»

این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ به چاپ رسید و نویسنده‌ی آلمانی آن، هاینریش بل را موفق به کسب جایزه نوبل سال ۱۹۷۲ کرده است. مضمون بیشتر نوشته‌های بل، جنگ و پیامدهای آن بر زندگی و اوضاع انسان‌هاست.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین