سیمای زنی در میان جمع
سیمای زنی در میان جمع

سیمای زنی در میان جمع

نشر نگاه
قیمت: ۵۰۰,۰۰۰ ریال

این کتاب یکی از بهترین رمان‌های هاینریش بل است که در سال ۱۹۷۲ برنده جایزه نوبل ادبی شد. در سال ۱۹۷۷نیز فیلمی بر اساس این رمان ساخته شد. این در حالی است که بل که در دوران زندگی خود با جنگ جهانی دوم و پیامدهای آن روبرو شد، معتقد بود: «اندک زمانی بعد از پایان جنگ، نوشتن نیم صفحه نثر درست، کاری بسیار دشوار بود!»
این رمان که حدود ۱۳۰ شخصیت دارد؛ سرگذشت زنی آلمانی، لنی فایفر را روایت می‌کند که در جنگ شوهرش را از دست داده است. رمان توسط شخصی غایب در روند داستان روایت می‌شود؛ راوی خبرنگاری جستجوگر است که به دنبال گوشه‌های زندگی این زن رفته و با پرسش از دوستان و آشنایان لنی، در صدد است جزئیات زندگی او را به روشنی دریابد. در حقیقت خرده روایت‌های پراکنده و تودرتویی که شاهدان مهیا می‌کنند، اساس شکل‌گیری ساختار روایی کل رمان را تشکیل می‌دهد، تکه‌های پازل کنار هم قرار می‌گیرند و تصویر لنی به عنوان یک قربانی کامل می‌شود .این رمان را می‌توان بارها خواند و هر بار به نکات و ظرایف جدیدی دست یافت.
این کتاب به صورت کامل همه اوضاع جنگ، احساسات مختلف مردم و به خصوص گروه های مختلف را به تصویر کشیده است. این رمان جنگ را آنچنان به تصویر می کشد که انسان در مقابلش احساس پوچی می کند. مخاطب با خواندن این رمان سفری می کند به آلمانِ دوران هیتلر، روزگار جنگ جهانی دوم و همچنین ایام بعد از آن، و همپای لذت از رمانی فراموش نشدنی، مروری دارد بر مقطعی مهم از تاریخ این کشور.
این کتاب توسط سارنگ ملکوتی از زبان آلمانی ترجمه شده و نشر نگاه آن را چاپ و منتشر کرده است. جملاتی از این کتاب را باهم می‌خوانیم:

«دارای یک صفت لعنتی بودم که مدت ها طول کشید تا از شرش خلاص شوم: وفاداری. واقعیت این است که دارا بودن این صفت یک نفرین ابدیست، صفتی که اصلا در خور ستایش نیست بلکه مستوجب ترحم است»

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین