در کشوری دیگر
در کشوری دیگر

در کشوری دیگر

نشر سپیده باوران
قیمت: ۳۵۰,۰۰۰ ریال

سپوژمَی زریاب از نامداران عرصۀ داستان‌نویسی افغانستان است. او در سال ۱۳۲۹ خورشیدی در کابل به دنیا آمد، تحصیلاتش را رشتۀ زبان و ادبیات فرانسه در کابل و سپس فرانسه به پایان برد. در بازگشت به میهن، در دبیرستان‌های کابل مشغول تدریس شد و با رهنورد زریاب دیگر داستان‌نویس برجستهۀ افغانستان ازدواج کرد. از این ماه‌بانوی داستان‌نویس، دو مجموعه داستان «دشت قابیل» و «شرنگ شرنگ زنگ‌ها» و داستان بلند «در کشوری دیگر» در کابل چاپ شده است. آنان که با ادبیات داستانی افغانستان آشنایند، در این عرصه سپوژمی زریاب را نویسنده‌ای بی‌بدیل می‌دانند، به ویژه در دهۀ شصت خورشیدی که دوران اوجِ کار او بوده است. او سال‌هاست که در فرانسه به سر می‌برد و بیشتر در حوزۀ تدریس و پژوهش فعال بوده است تا داستان‌نویسی.
کتاب حاضر، بار اول با مقدمه‌ای از شاعر و پژوهشگر معاصر افغانستان، آقای لطیف ناظمی در سال ۱۳۶۷ توسط انجمن نویسندگان افغانستان در کابل چاپ شده است.
در چاپ حاضر ین کتاب، واژگان خاص فارسی افغانستان در پاورقی معنی شد تا کتاب برای مخاطبان ایرانی خالی از دشواری باشد. هم‌چنین خطاهای تایپی بسیاری در چاپ کابل یافت شد که اصلاح و در پاورقی بدان‌ها اشاره شده‌است. در مواردی نیز افتادگی‌های آشکاری در متن وجود دارد که در قلاب افزوده‌ شده است.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین