من منچستریونایتد را دوست دارم
من منچستریونایتد را دوست دارم

من منچستریونایتد را دوست دارم

نشر چشمه
قیمت: ۴۴۰,۰۰۰ ریال

داستان من منچستریونایتد را دوست دارم به‌قلم مهدی یزدانی خرم، با اینکه عنوان فوتبالی دارد ولی هیچ ربطی به موضوعات فوتبال ندارد.
این رمان روایتگر دهه‌ی بیست و سی ایران است. در این کتاب یزدانی خرم، سعی کرده است تا با تکنیک‌های داستان‌نویسی خود، روایتی متفاوت از اوضاع اجتماعی آن دو دهه بازگو کند.
بخش اول داستان با سرطان خون و خون بالا آوردن یک دانشجوی تاریخ شروع می‌شود. هرچه که بیشتر در داستان پیش می‌رویم، روایات مختلف از شخصیت‌های مختلف مانند تکه‌های پازل، در کنار هم قرار می‌گیرند. در این بخش از داستان به قسمت‌هایی از تاریخ که به جنگ جهانی دوم گره خورده‌، می‌رسیم. انگار یزدانی خرم، تکه‌های بریده‌شده‌ی یک روزنامه را کنار هم قرار داده‌ است؛ کاری که البته بی‌ارتباط با شغل اول او یعنی روزنامه‌نگاری نیست!
در بخش دوم داستان، خط سیر داستان به‌گونه‌ای روایت می‌شود که ارتباط تکه‌های پازل بخش اول، کم‌کم خود را نشان می‌دهد. یزدانی خرم سرتاسر داستان از زبان نماد و استعاره کمک گرفته‌است. هر نماد، هر شخصیت و هر عنصری که در داستان روایت شده‌اند، متبادرکننده‌ی یک شخصیت واقعی در تاریخ هستند. نویسنده، خودش هم در ابتدای داستان به این مسئله اشاره‌ می‌کند: «تمام شخصیت‌ها، اشیا، ماجراها، خرده‌ریزها و فضاهای این رمان واقعی هستند، ولی هر گونه تشابه از هر نوعش ربطی به چیزهایی که دوروبرمان است ندارد، مگر مرده‌ها که آنها هم زبان‌بسته هستند تا روز حشر. آمین.»

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین