عطر تو که رفت
عطر تو که رفت

عطر تو که رفت

نشر آثار برتر
قیمت: ۳۳۰,۰۰۰ ریال

مجموعه ی " عطر تو که رفت " دربرگیرنده ی داستان های کوتاه پریسا درخشان مقدم می باشد که در فضایی ملموس و صمیمی به رشته ی تحریر در آمده است. این کتاب در زمستان ۱۳۹۹ توسط انتشارات آثاربرتر و در ۸۸ صفحه به چاپ رسیده است.
متن زیر از همین مجموعه انتخاب شده است که باهم می خوانیم:

دیشب باز خوابش را دیدم، خواب خانه قدیمی ‌را. وارد حیاط شدم، از پله‌ها بالا رفتم و در اتاق‌ها گشتی زدم. اثاث غریبه بود، آدم‌های بیگانه در خانه پرسه می‌زدند، هرچه فریاد زدم صدایم به گوش کسی نمی‌رسید. چند سالست خواب آنجا را می‌بینم. نمی‌دونم ماهی چندبار... مادرم می‌گفت اشیا روح دارند، اسم برایشان می‌گذاشت، من هم همین طور... خانه برایم روح دارد، اشیا در حکم خاطرات هستند، بخشی از وجودم. خانه‌ای که در خوابم جاریست، قسمتی از من است، به دنیا آمدن بچه‌هایم، بزرگ شدنشان، مهمانی‌ها، جشن تولدها، عروسی‌ها، ولیمه، جلسه‌های روان یاری، دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه... باز در خوابم اتاق‌ها را می‌گردم. تختخواب بچه‌ها آنجا نیست، اما پنجره‌ای که شب آخر به آن خیره شده بودم، همونجاست. آرزو می‌کنم من بیدار باشم وآن دیگران روح‌های سرگردان
صبح شده و نور سپیده دم از لای پرده‌های کرکره، مستقیم به چشمم می‌زند و بیدار می‌شوم. من آن روحم که شبها در آن خانه قدیمی ‌پرسه میزند و آدم‌های آن خانه حقیقتی انکارناپذیرند.
شده تا به حال خواب چنین جایی را ببینی؟

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین