سفره آسمانی
سفره آسمانی

سفره آسمانی

نشر نگاه
قیمت: ۵۵۰,۰۰۰ ریال


«دونالد ری پولاک» نویسنده‌ای که در دهه‌ی پنجم زندگی اش قلم به دست گرفت و با روایت قوی، زبان پخته‌ی خود داستان‌هایی بکر را پدید آورد که با دیدی نو به همراهِ چاشنی طنزی قوی که بر تمام آثارش حکمفرماست، از کتاب های او آثاری خواندنی ساخته است.
این رمان داستان ماجراجویی سه پسر فقیر است که با مرگ پدر سختگیرشان در دنیا تنها می‌شوند. آشنایی با یک کتاب و همذات پنداری با قهرمان داستان و رویای پولدار شدن، پای آن‌ها را به ماجرایی باز می‌کند که سرنوشتشان دستخوش تغییر می‌شود.
در بخش اول این کتاب می‌خوانیم:

«سال ۱۹۱۷ بود و یکی از آن تابستان‏های نفرت‏انگیز داشت بساطش را در مرز جورجیا و آلاباما جمع می‏کرد. پرل جِوِت پیش از طلوع آفتاب پسرانش را با صدایی نخراشیده که بیشتر به صدای حیوان می‏مانست تا انسان بیدار کرد. هر سه پسر بی‏صدا از جایشان بلند شدند و مشغول پوشیدن لباس‏های کثیفشان شدند که هنوز از عرق کار دیروز نمناک بود. یک موش ژولیده و زخم و زیلی به سرعت از لولۀ بخاری بالا رفت و کمی خاک و شن ریخت توی میله‏های سرد بخاری. مهتاب از شکاف‏های در و دیوارهای چوبی افتاده بود روی زمین خاکی و قرمز خانه. سقف خانه آن قدر کوتاه بود که نزدیک بود سر جوان‏ها بخورد به سقف. همگی برای صبحانه جمع شدند دور میز وسط خانه و پرل به هر کدام از آنها یک تکه نان بی‏مزه داد که شب پیش با آرد و چربی‏های مانده پخته بود. دیگر تا شب چیزی برای خوردن نبود. شب هر کدام، تکه‏ای از خوک مریضی را که بهار سر بریده بودند به همراه مخلوطی از پورۀ سیب زمینی و سبزی‏های وحشی می‏خوردند که با دستی که هرگز شسته نشده بود از قابلمه‏ای که آب به خود ندیده بود، توی بشقاب‏های نازک لب‏پَر ریخته می‏شد. به جز باران‏های گهگاه، هر روز عین هم بود.»

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین