دختر آسیابان
دختر آسیابان

دختر آسیابان

نشر آموت
قیمت: ۷۵۰,۰۰۰ ریال

رمان «دختر آسیابان» اثر مارگارت دیکنسون نویسندۀ توانا و پرکار انگلیسی است. این نویسنده بیش از ۳۰ کتاب در کارنامۀ خود دارد که رمان «دختر آسیابان» یکی از کتاب های شاخص او است. این رمان روایتگر دختری به نام اما فارست است است که در یک خانوادۀ آسیابان به دنیا آمده است، پدر وی که به شدت علاقمند داشتن فرزند پسر است از به دنیا آمدن اما دلسرد می شود و در زندگی مهر و لطف خود را از او دریغ می کند. اما فارست برای تغییر نگرش پدرش به خود راهی طولانی را طی می کند تا شاید بتواند وارث آسیاب پدر باشد و به اهداف خود در جامعه برسد.

نویسندۀ اثر از اما فارست نمونه و نمادی برای زنانی می آفریند که در جامعۀ مردسالار زندگی می کنند و برای زسیدن به اهدافشان باید مسیری پر از مشکلات را طی کنند. اما شخصیت اصلی این رمان یک زن فعال است که حاضر است گام در این میدان مصائب بگذارد و تا رسیدن به نتیجۀ دلخواه لحظه ای آرام نمی نشیند. یکی دیگر از شخصیت هایی که به خوبی در اثر به توصیف درآمده است، پدر اما فارست است که نمونۀ یک شخصیت ضد زن در جامعه است که برای رسیدن به نوه ای پسری حاضر است هر گونه دسیسه ای را طرح ریزی کند، حتی اگر به قیمت زندگی دخترش تمام شود.

نویسنده در بسیاری از آثارش به دغدغه های زنان در جامعه می پردازد و سعی می کند آئینه ای برای انعکاس مشکلات آنان باشد. در کتاب «دختر آسیابان» نویسنده به خوبی از وضعیت اینگونه زنان در جامعه، تحلیل ارائه می دهد و سعی می کند تا حدی بدور از نگاه کلیشه ای این گونه آثار، شخصیت های واقعی خلق کند. یکی دیگر از ویژگی های شاخص این رمان شیوۀ روایت درگیرکنندۀ اثر است که باعث می شود خوانندۀ اثر آن را تا انتهای داستان پیگیری کند و مضامین حاکم بر اثر را به خوبی درک نماید.

مولفین و انتشارات
تمامی نتایج پروفایل‌ها
رویدادها
تمامی نتایج رویدادها
در ویترین
تمامی نتایج ویترین